Anasayfa
1.jpg
GO UZMANI GUO JUAN ÇİN EĞİTİM HİZMETLERİ'NDE SEMİNER VERDİ

 Türkiye GO Oyuncuları Derneği ile Eskişehir GO Oyuncuları Derneği'nin davetlisi olarak Türkiye'ye gelen Dünyaca ünlü GO uzmanı Guo Juan bir dizi seminer verdi. Seminerler zincirinin İstanbul halkası ise Çin Eğitim Hizmetleri'ndeydi.   

Devamını oku...
 
ÇİN EĞİTİM HİZMETLERİ KATALOĞU

 Çince ve Çin Kültürünü Ülkemizde uzun yıllardır tanıtan Çin Eğitim Hizmetleri'nin yapmakta olduğu faaliyetleri özetleyen kataloğu PDF formatında siz değerli Çin ve Çince meraklılarına sunulmuştur. Faaliyetlerimiz hakkında bilgi edinmeniz için kataloğumuzu okuyabilirsiniz.

Devamını oku...
 
LOTUS EĞİTİM'DE KİŞİSEL GELİŞİM VE KARİYER SEMİNERLERİ BAŞLIYOR

 İş hayatına önde başlamak isteyenler ya da işindeki konumunu güçlendirmek isteyenler için çok önemli olan Kişisel Gelişim ve Kariyer Seminerleri Lotus Eğitim Kurumları’nda başlıyor.

Devamını oku...
 
YENİ TERRACOTA KAZILARI BAŞLIYOR

 Boyları 183-195 santimetre arasında değişen heykel askerlerin her birinin yüz ifadesi farklı. Kazı alanından çıkarılacaklarla beraber 8000 asker, 520 atıyla birlikte 130 savaş arabası, 150 süvari atı bulunduğu tahmin ediliyor.

Devamını oku...
 
LOTUS EĞİTİM'İN HSK ŞAMPİYONLARI BAŞARILARINI KUTLADI

 Lotus Eğitim Kurumları Türkiye'de ilk defa yapılan HSK sınavında başarılı olan Çince öğrencilerini teşekkür belgesi ile ödüllendi. Cafe Lotus'ta düzenlenen programda, Lotus Eğitim Kurumları Müdürü Mustafa Karslı, HSK sınavındaki  başarılarından dolayı öğrencileri ve öğretmenleri kutladı.

Devamını oku...
 
HSK SINAVINDA TÜRKİYE DERECELERİ LOTUS EĞİTİM'DEN

 Bütün dünyada Çince seviyesinin tescillendiği HSK sınavı, bu yıldan itibaren Okan Üniversitesi yetkisi ile Türkiye’de de yapılıyor. İlk sınav ise 18 Nisan 2009 tarihinde yapıldı. Lotus Eğitimden 10 öğrencinin katıldığı sınavda 8 Öğrenci sınavda barajı geçerek büyük bir başarı elde etmiş oldular.  

Devamını oku...
 
CAFE LOTUS AÇILDI

 Çin Eğitim Hizmetleri'nin kurumlarından olan Cafe Lotus açıldı. Özellikle Çin ve Türk mutfağının Türk damak tadına uygun bir şekilde sunulduğu restorant olan Cafe Lotus aynı zamanda Çin Çayı kültürünün de tanıtıldığı bir cafedir.

Devamını oku...
 
İSTANBUL RESİTALLERİNDE CHU-FANG HUANG KONSERİ

 Dünyaca ünlü Cleveland ödüllü Çinli Piyanist  Chu-Fang Huang İstanbul Resitalleri'nin bu yılki kapanış konserini verecek. Her yıl geniş bir katılımcı kitlesine hitap eden resitallerde bu yıl kapanış konserinin Çinli bir sanatçı tarafından yapılacak olması da resitallere ayrıcalık katıyor.

 

Devamını oku...
 
ÇİNCE KULÜBÜ'NDEN FİLM GÜNLERİ

 Çince Kulübü Çince Film gösterimlerine devam ediyor. 7 Haziran Pazar günü gösterimi yapılacak olan Li Mi de cai xiangTürkçe altyazılıdır. Çince filmlere Çince bilen veya öğrenen herkes ücretsiz olarak izleyebilmektedir. 

 

Devamını oku...
 
GO OYUNU SEMİNERİ YAPILDI
 GO oyunu tanıtım semineri Çin Eğitim Hizmetleri'nde yapıldı. Türkiye GO Oyuncuları Derneği'nden Barkın Çelebican'ın sunduğu seminerde katılımcılar GO oyununun tarihini ve temel kurallarını öğrendiler. Seminerin ardından yapılan eğitim oyunlarında katılımcılar GO oyununu daha yakından tanıyarak pratik yapma şansı buldular. Cafe Lotus'ta yapılan oyunlarda Türk katılımcıların yanı sıra Çinli katılımcılar da yarıştılar.  
Devamını oku...
 
7 KITA 7 RENK FESTİVALİNDE ÇİN RÜZGARI ESTİ

 Fatih Üniversitesi tarafından 5. si düzenlenen 7 Kıta 7 Renk Festivaline katılan 70 ülke içinde Çin, gerek stand dizaynı gerekse etkinlikler bakımından en çok dikkat çeken ülke durumundaydı. Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Sayın Zhang Zhiliang'ın da katıldığı festivalde Çin Kültürü bir çok özelliği ile tanıtıldı. 

 

Devamını oku...
 
SARI EJDERİN ÜLKESİ ÇİN BELGESELİ GÖSTERİMİ YAPILDI

 Yönetmen Gürbüz Atalay'ın da katıldığı "Sarı Ejder'in Ülkesi Çin" belgeseli ve Çin söyleşisi Çin Eğitim Hizmetleri'nde yapıldı. Çin'in doğal ve tarihi güzelliklerinin gösterildiği belgeselden sonra Kafe Lotus'ta çin Çayı eşliğinde Çİn hakkında söyleşi yapıldı. Katılımcıların keyifli anlar yaşadığı program Çin Hakkında kültür şölenine dönüştü. 

Devamını oku...
 
CAFE LOTUS'TA "YEMEKTEYİZ"

 Çin Çayı Kültürünün tanıtılması amacıyla Çin Eğitim Hizmetleri tarafından özel olarak kurulmuş olan Cafe Lotus Yemekteyiz programının Çince versiyonuna ev sahipliği yaptı. Çince Kulübü tarafından organize edilen Çince Yemekteyiz programına Çince öğrenen Fatih ve Okan Üniversitesi öğrencileri ile Lotus Eğitim öğrencileri katıldı.

Devamını oku...
 
TÜRKİYE'NİN İLK ÇİNCE TANITIM REHBERİ ÇIKTI

Türkiye, tanıtım adına Çin'de bir ilke imza attı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, 1,3 milyarlık nüfusuyla dünyanın en kalabalık ülkesi için Türkiye'nin tarihi ve kültürünün de yer aldığı 450 sayfalık Çince seyahat rehberi hazırladı.

Devamını oku...
 
LOTUS ÖĞRENCİLERİNDEN KAĞIZMAN'A YARDIM
 Türkiye'nin tek Çince Kursu olan Lotus Eğitim Kurumları Öğrencilerinden Kars'ın Kağızman İlköğretim Okulundaki öğrencilere eğitim malzemesi yardımı yapıldı. Kocaeli Üniversitesi Öğrencilerinin düzenlemiş olduğu yardım kampanyasına katkıda bulunan Lotus Eğitim öğrencileri geçen sene de Batman'ın Kozluk İlçesi Ulaşlı Köyü İlköğretim okuluna yardımda bulunmuşlardı.
 
VOLVO ÇİNLİ OLUYOR
 Dünya ekonomi devlerinden olan Çinli otomobil üreticileri üretiminin Ford tarafından yapıldığı VOLVO marka otomobilleri satın almak için kıyasıya bir mücadele içindeler. Çinli otomobil üreticileri Geely, Donfeng ve Chang şirketleri VOLVO 'nun üretimi için Ford ile görüşmeler yapıyorlar.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 35 - 51 Toplam: 61