Anasayfa arrow Yaşam Enerjisi Sanatları arrow MASTER WU YINGFENG ILE 9 GÜNLÜK YOĞUN TAI CHI KURSU
MASTER WU YINGFENG ILE 9 GÜNLÜK YOĞUN TAI CHI KURSU Yazdır E-posta

  

 

KURS BİLGİLERİ

Tai Chi Chuan'daki gizemli hareketlerin zerafet ve akıcılığının altında inanılmaz detaylar ve içsel mekanikler yatmaktadır. Bu nedenle "TEMEL BECERİLER" olarak adlandırılan içsel mekanik ve detayları bilmeden Tai Chi formlarını yapmak, anlamsız bir dizi hareket yapmaktan çok da farklı olmayacaktır.

Master Wu, işte tam da bu nedenle öğrenci "TEMEL BECERİLER" olarak adlandırılan detayları iyice öğrenmeden formları göstermemektedir.

 

42 saatlik derslerimiz esnasında öncelikle Dantien, Song Kua, Silk Reeling, Dantien ve Silk Reelingin ilişkisi, Chinin bedende akışı, gevşeme, içsel chinin açılıp kapanışı gibi kavramları uygulamalı olarak öğrenip, ardından bu kavramların üzerine oturtulmuş bir şekilde 13 formluk bir tai chi serisini öğreneceğiz.

Böylece, Tai Chi Chuanın temel kurallarını uygulamalı olarak anlamış olacağız. Tai Chi dönüşleri nasıldır? Tai Chi'de nasıl hareket edilir? 3 rotasyon ekseni nerelerdedir? Hareketlerin yörüngesi nedir? Denge hakimiyeti nasıl sağlanır? Nasıl gevşenir ve statik hale gelinir?

DERS SAATLERİ :

Dersler cumartesi ve pazar günleri tam gün ( 10:00 - 18 :00 arası ), hafta içi ise akşam saatlerinde ( 19.30 - 21:30 arası )
9 gün boyunca gerçekleştirilecektir. (Toplam 42 saat.)

KURS KATILIM ÜCRETİ : 500 TL. (+KDV) Kredi Kartına 4 Taksit Yapılabilmektedir.

Katılımcı sayısı sınırlıdır.

KAYIT İÇİN:

Çin Eğitim Hizmetleri: 212 291 45 30 (Seval Hanım)

Kesin katılım için ' ); //--> Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır "> Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır adresine mail göndermenizi veya 0532-3574736 - 0532-3574736  No.lu telefonlardan irtibata geçebilirsiniz. 

MASTER WU YINGFENG KİMDİR?

12.Nesil Chen Stili Tai Chi Chuan Halefi, Uluslararası Tai Chi Master'ı Wu Yingfeng,30.10.2010 ve 07.11.2010 tarihleri arasında 9 günlük yoğun bir Tai Chi kursu vermek için İstanbul'da olacaktır.

1966 doğumlu Wu Yingfeng, 12.Nesil Chen stili Tai Chi Chuan Halefi ve 6 Duan Çin Dövüş Sanatçısıdır. Wen Eyaletinde yapılan Uluslararası Tai Chi yıllık konferansında kendisine "Prestijli Tai Chi Öğretmeni" ünvanı verilmiştir.

Sistematik olarak 1985 yılında Grand Master Chen Quanzhong ile Tai Chi çalışmaya başlayan Wu Yingfeng’in çoklu döğüş müsabakalarında birçok birincilikleri vardır. Eski Form Chen Stili Tai Chi Dövüşü ve Silahlı Dövüş Ustası olan Wu Yingfeng, dövüş sanatları teorisi ve gerçek dövüş teknikleri konusunda uzmandır.

Shaanxi eyaleti Xian ilinde ünlü bir Tai Chi Hocası olan olan Master Wu, defalarca Ulusal Wushu Müsabakasında birinci olmuştur. Çin Wushu Derneği üyesi, Shaanxi Eyaleti Wushu Derneği Genel Sekreteri yardımcısı, Xian Chen Tai Chi Chuan Araştırma Derneği Başkan yardımcısıdır.

Grandmaster Chen Quanzhong'un en iyi öğrencisi olan Master Wu Yingfeng'in üyesi olduğu dernekler aşağıdadır ;

* Chinese Wushu Association Member,

* Deputy Secretary-General of the Shaanxi Province Wushu Association ,

* Executive vice president of Xi'an Chen Taijiquan Association,

* The consultant of the International Tai Chi Changing Dao Association in Hongkong.

TAI CHI CHUAN NEDİR?

Tai Chi Chuan "yüce nihai yumruk" anlamına gelen ve genellikle Tai Chi olarak bilinen içsel Çin savaş sanatıdır.

Tam olarak nasıl başladığı bilinmese de dövüş sanatlarında usta eski bir Taocu keşiş Chang San Feng, kaynaklarda Tai Chi'nin yaratıcısı olarak en çok kredi verilen kişidir.

Tai Chi'nin yaratıcısı olarak kabul edilen diğer bir kişi ise 9. nesil Chen ailesinden Chen Wang Ting'dir.

Günümüze kadar farklı stilleri ulaşmış olan Tai Chi'de en eski stilin Chen stili olduğu bilinmektedir. Günümüzdeki diğer tüm stiller Chen ailesi tarafından öğretilen sisteme dayanır.

"Tai Chi Chuan"ı, belirli süre içinde günde iki kez yapan kişi bebeğin esnekliğine, demircinin gücüne ve bilgenin ruhuna sahip olur"

 
Sonraki >