Anasayfa
7 Kıta 7 Renk Festivalinin Yıldızı Yine Çin Oldu Yazdır E-posta

          

Fatih Üniversitesinin düzenlediği 7 Kıta / renk festivaline katılan onlarca ülke içinde bu yılda Çin en hareketli ülke durumundaydı. Çin Eğitim Hizmetleri her yıl olduğu gibi bu yılda Çin Standının sponsoruydu.

Festivale katılan binlerce misafir özellikle isimlerinin Çincesini yazdımak için uzun kuyruklar oluşturdular. Standda görevli Çinli üniversiteli gençler bu ilgiden ldukça memnun görünüyorlardı. İsminizin Çincesi bölümüne olan ilgi diğer ülke temsilcilerinin de dikkatini çekince diğer latin harfleri kullanmayan ülkelerden bazıları da misafirlerin isimlerini kendi yazılarıyla yazmaya başladılar. İsminizin Çincesi bölümüne talep izdiham durumuna gelince Çin standının yanındaki boş alan da Çin standına eklenerek Çin standı büyütülmüş oldu.

Festival boyunca misafirlere Çin çayı , Çin mantısı gibi ikramlarda bulunuldu. Misafirlere yemek çubuğu ( Kuai zi) düğüm sanatından telefon süsleri, Çince isimler yazılı masa üstü kalemlikler gibi bir çok hediyeler verildi.

Yapılan konser etkinliklerinde Çince şarkı söyleyen Fatih Üniversitesi Çince Öğretim Üyesi Sayın Doç Dr. Li SHUZHEN büyük alkış aldı.

 

 

 

 
< Önceki   Sonraki >