Anasayfa arrow Çin Hakkında arrow Çin Tıbbı arrow İSTANBUL'DA AKAPUNKTUR : DR. JİE SAZCI
1.jpg
İSTANBUL'DA AKAPUNKTUR : DR. JİE SAZCI Yazdır E-posta
Etiler Nispetiye' de Çinli bir doktor var; adı Jie Sazcı... Ülkesinde tıp fakültesi bitirip
genel cerrah olmuş, ama ününü akupunktura borçlu. Hastalarının felç, şişmanlık, sigara
alışkanlığı, siyatik, bel-boyun fıtığı ve romatizmal sorunlarına derman oluyor.

 

 

Dr. Jie Sazcı Kimdir?

 Dr. Jie Sazcı (WHO) Dünya Sağlık Teşkilatı'nın tanıdığı Sun Yet Sen Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olup. genel cerrah olarak üniversitenin hastanesinde çalışmış. Japonya Kyoto Üniversitesi ve Kanada Calgar Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde genetik bilimsel araştırma yapmış. 1997 yılından beri de istanbul Tabipler Odası'nın kayıtlı üyesi. Dr. Jie Sazcı modern tıp ve geleneksel Çin tıbbı felsefesini bir araya getirip çeşitli akupunktur teknikleri kullanarak Türk halkına ve Avrupa ülkelerinden gelen bir çok hastaya şifa dağıtıyor. Özellikle ağrıların tedavisi, migren, bel ağrıları, bel ve boyun fıtıkları, siyatik, yüz ve vücut felçleri, romatizmal hastalıklar, artrozlar (kireçlenme), bel-boyun-diz-kalça. disk herniasyonu. nevralji, periferik nöropati gibi rahatsızlıkları tedavi eden Dr. Jie Sazcı alışkanlıklar, sigara, alkol ve obesite konusunda başarılı sonuçlar elde etmiştir.
Ayrıca son yıllarda gittikçe popülerleşen psikiyatrik rahatsızlıklar: stres, depresyon, panik atak. uyku bozuklukları ve hormonal dengesizlik üzerinde de akupunktur teknikle çalışmalarına devam etmekte.
Dr.Jie Sazcı'ya haftanın 7 günü 08:00-20:00 saatleri arasında alacağınız randevu ile ulaşabileceğinizi de belirtmek isteriz.

 

 

 

Çin kökenli akupunktur, doğunun en eski ve en bilinen tedavi yöntemlerinden biridir. Çoğu zaman modern tıbba alternatif olarak gösterilen doğal       terapidir. Aslında bir alternatif değil tamamlayıcı yöntemdir. Çin tıbbında semptomlar ve bulgular bir arada değerlendirilerek toparlanır ve bir bütüne varılmaya çalışılır. Çeşitli olgular bir bütünün parçasıdır ve birbirleriyle ilişki içindedir. Hastalık belirli bir zamanda, belirli bir kişide ortaya çıkan bir olgudur. Geleneksel Çin tıbbında zihinsel, duygusal ve fiziksel bulgular birlikte ele alınır. Öncelikle değerlendirilmesi gereken hastalık değil, hastadır, insan vücudunda Yin ve Yang adı verilen birbirine zıt ancak uyum içinde iki enerji bulunur. Yin'in içinde Yang, Yang'ın içinde de Yin vardır. Yin ve Yang'ın dengesinin bozulması anormalliğe yol açar, hastalık ortaya çıkarır. Akupunktur noktalarının uyarılması bu dengenin sağlanmasını sağlar ve hastalığın sebeplerine yönelik bir tedavi metodudur.

Akupunktur noktası uyarılınca buradan başlayan lokal hücresel uyarılar sinirsel iletişim yoluyla önce beyine ulaşır ve beyinden organlara gönderilir. Böylece vücudumuzda yeterince olması gereken kimyasal maddeler, hormonlar, enzimler özellikle endorfinler ve serotoninlerin sentezi sağlan vücut kendi kendini onarır.

 

Dr. Jie Sazcı
Nispetiye Mh. Nispetiye Cad. Petrol Sitesi Blok 6 D.6 LEVENT /  İST
Tel: 0212 - 352 45 22 - 352 53 44 - 45 Fax: 0212 - 352 53 46
E- Mail: Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

 
Sonraki >