Anasayfa arrow PEKİN 2008
PEKİN 2008
PEKİN 2008 OLİMPİYAT OYUNLARINA KATILMA HAKKI KAZANAN SPORCULARIMIZ Yazdır E-posta

pekin olimpiyatlarıPekin / Beijing 2008 Olimpiyat Oyunlarına ülkemizden atletizm, atıcılık, bisiklet, boks, güreş, halter, judo, masa tenisi, okçuluk, taekwondo, yelken, yüzme branşlarında oyuncularımız katılma hakkı kazanmıştır.

Devamını oku...
 
QINGDAO'DAKİ OLİMPİYAT YELKEN MERKEZİ Yazdır E-posta
olimpiyat yelken merkezi 2008 Beijing Olimpiyat Oyunları'nın bazı yarışmalarını düzenleyecek olan Çin'in 6 kentinden biri olan Qingdao'da, Olimpiyat Oyunları sırasında yelken yarışması düzenlenecek. İnşasına 25 Mayıs 2004 tarihinde i başlanan Qingdao Olimpiyat Yelken Merkezi, 2007 yılının sonunda tamamlandı. Qingdao Olimpiyat Yelken Merkezi'nin tasarımı ve yapılanma sürecinde, "Yeşil Olimpiyat" düşüncesi yansıtıldı.
Devamını oku...
 
2008 PEKİN OLİMPİYATLARI ANA STADYUMU "KUŞ YUVASI" Yazdır E-posta

 Pekin Olimpiyat Oyunları Komitesi,2008 Pekin Olimpiyat Oyunları’nın anastadyumu “Kuş Yuvası” Stadyumu’nun önümüzdeki Nisan ayı hizmete açılarak ilk yarışmasının o ay içinde düzenleneceğini bildirdi.

Devamını oku...
 
2008 OLİMPİYATLARI İLE İLGİLİ ANİMSAYON FİLMİ Yazdır E-posta
 2008 Beijing Olimpiyat Oyunları'nın maskotu 5 "Fuwa Bebeği", Çin'de ve dünyada sempatiyle karşılanıyor. Ağustos ayında  Çin televizyonlarında başrolü Fuwa Bebekleri olan 100 bölüm animasyon dizisi yayınlamaya başladı. Olimpiyat bilgilerini yayınlaştırmayı amaçlayan bu televizyon dizisini, yalnızca çocuk ve gençler değil, çok sayıda yetişkin de sevdi.
Devamını oku...
 
PEKİN 2008 OLİMPİYATLARI SEMBOLLERİ Yazdır E-posta
Pekin, 2008 Olimpiyatları için yoğun çaba sarf etmiştir. Olimpiyat ruhunu her fırsatta vurgulamakta ve bunu oluşturduğu sembollere de yansıtmaktadır. İşte 2008 Pekin Olimpiyatları için oluşturulan semboller ....
Devamını oku...
 
PEKİN OLİMPİYATLARI'NIN MADALYA TASARIMI Yazdır E-posta
Devamını oku...
 
2008 OLİMPİYAT MASKOTLARI Yazdır E-posta

Devamını oku...
 
PEKİN OLİMPİYAT OYUNLARI SEMBOLLERİ Yazdır E-posta
 ( BOCOG )
(Pekin, 7 ağustos) 2008 Pekin Olimpiyatları Sembolleri ( pictograms ) Pekin Olimpiyatları Komitesi tarafından ( BOCOG ) tanıtıldı.
Devamını oku...