Anasayfa arrow Müzikler
12.jpg
Müzikler
12 KIZ BANDOSU (ENSTRUMANTEL) Yazdır E-posta
12 Kız Bandosu12 KIZ BANDOSU
Devamını oku...
 
ZHOU HUA JIAN Yazdır E-posta

ZHOU HUA JIAN Zhou Hou Jian ( Emil Chaw Wakin ) 22 Aralık 1960 yılında Hong Kong'ta doğdu. Asyada ve Uluslararası müzik çevresinde en çok sevilen sanatçılardan birisidir. Yedi çocuklu ailenin dördüncü çocuğu olarak büyüyen Zhou, 13 yaşında eline gitarı alarak müzik hayatına başladı. 1979 yılında Tayvan'da üniversitede okurken elinde gitarı ile şarkı söylerek eğlenmeye ve çevresindeki insanları eğlendirmeye başladı. Bu dönemde Mandarince öğrenerek şarkılar söylemeye başladı ve hayatında bir dönüm noktası oldu. 1987 yılında ilk albümünü çıkardı.1987 den bu yana toplam 30 albüm çıkararak popülaritesini korumuş ve halen müzik endüstrisinde aranan kişi olmuştur.

 

Devamını oku...
 
DENG LI JUN Yazdır E-posta

 Teresa Teng (Deng Li Jun ) Çin'in Hebei eyaletinden Tayvan'a gelen bir ailenin çocuğu olarak Tayvan'ın Tieanyang köyünde doğdu. 1968 yılında Tayvan'da popüler olan bir programda şarkı söylemesiyle meşhur oldu ve geçen iki yıl içerisinde sekiz albüm çıkardı. 1973 yılında Japon pazarına girdi ve şarkı yarışmasında "En iyi Şarkı söyleyen yıldız" ödülünü aldı. 1974 yılında söylemiş olduğu "Havalanı" şarkısı ile Japonya'da yıldızlığını perçinledi. Kantonca , Japonca, İngilizce ve ana dili olan Mandarince olarak şarkılar söyledi. Malezya ve Endonezya'da da şarkıları popüler oldu. 1983 yılında Tang ve Song hanedanlıkları dönemini kapsayan 12 şiirden oluşan "Hafif Narin Duygu" albümü çıkardı. Bu albüm çok meşhur "shui diao ge tou" ve "yu mei ren" şarkılarını da içeriyordu. 8 Mayıs 1995 yılında Tayland'da tatilde iken geçirmiş olduğu astım krizinde öldü.Tayvan cumhurbaşkanı Lee Teng Hui ve pekçok politikacının da katıldığı bir cenaze töreni ile Chin Pao Shan dağına gömülmüştür. Yapılan anıt mezara heykeli dikilmiş ve arka planda çalan müziği eşliğinde sahne kıyafetleri sergilenmektedir. Aynı zamanda ziyaretçilerinin çalabilmesi için büyük bir piyano yerleştirilmiştir.

Devamını oku...
 
ANDY LIU (LIU DE HUA ) Yazdır E-posta

 Yüzden fazla film ve şarkılarla Asyanın en ünlü şarkıcılarındadır. 27 Eylül 1961 yılında Hong Kong’ta doğdu. Suyun bile akmadığı çok fakir bir bölgede yetişti. Ailesine su taşımak için günde sekiz defa suya gidip geliyordu. Ekonomik güçlüklere rağmen ailesi okuması hususunda kendisini destekledi. Uzakdoğu sporlarının öğretildiği TVB akademisine girdi. Televizyonda birkaç yıl göründükten sonra 1982’lerin Tekne insanları filmine başladı.
1985 yılında “I only know I love you” adlı ilk albümünü çıkardı. Daha sonraki yıllarda oynadığı filmlerdeki müzikleri yapmaya başladı. Romantik komedilerde çok ünlü oldu ve “ Love on a Diet” filmi çok popüler oldu.

 

Devamını oku...
 
ZHAO CHUAN Yazdır E-posta


 Yaklaşık 20 yıl önce “I am Ugly But Tender - 我很丑可是我很温柔” adlı parçası ile Çin’de bir anda meşhur oldu. İnsanlar bir anda şarkının sözleri ile kendilerinden geçtiler ve Zhao Chuan’a aşık oldular. O artık aileden  birisi haline gelmişti. Zhao Chuan yakışıklı birisi olmadığından dolayı “ Çirkinim fakat naziğim” şarkısını söylerken hayata karşı ne kadar realist ve dürüst davrandığını da göstermiş oluyordu.
Zhao Chuan 20 yıldan beri müzik piyasasında olup toplam 14 albüm yapmıştır. Bu süre zarfında pek çok yeni sanatçı ve şarkı gelip gitmesine rağmen Zhao Chuan halen insanların kalbinde olan yerini koruyor.
1991 yılında “I am a Little Bird” şarkısı ile Yılın En İyi Şarkısı ve Albümü oldu. Aynı zamanda “Yılın En İyi Şarkıcısı” oldu.  Bu şarkının kendisi için çok özel yeri olduğunu, her söylediğinde heyecanlandırdığını belirtiyor.
Zhao Chuan müzik kariyerinin zirvesinde iken müzik piyasasından kayboldu. Depresyona girdi, insanlardan uzaklaştı ve münzevi hayatı yaşamaya başladı. 3 yıl ara verdikte sonra 1999 yılında sahnelere tekrar döndükten sonra 3 albüm daha yaptı. “The Fool Who Once Loved You” şarkısını 2001 yılında çıkardı ve en popüler şarkılardan birisi oldu.

Devamını oku...